При цьому велика частина цих молодих людей не можуть реалізувати себе у місцевих слабких, неефективних і маленьких економіках, а тому часто вимушені мігрувати у країни так званої “Глобальної Півночі”, включаючи Європу та США. ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку) опублікувала дослідження впливу світових тенденцій економічного розвитку на систему освіти. Дискусія про те, як ці тенденції впливають на освіту, на думку дослідників, дасть змогу вчасно відреагувати й обрати оптимальний сценарій розвитку освіти. За прогнозами, впродовж двох років домінуватиме тренд уповільнення економіки країн Близького Сходу та Північної Африки, яка пригальмує своє зростання до 3,5 % у 2023 р., а потім – ще до 2,7 % у 2024 р. Переважно за рахунок зменшення темпів зростання ВВП Саудівської Аравії, Ірану та Єгипту порівняно з 2022 р. Щодо РФ, то згідно з прогнозом Світового банку, у 2023 р.
Найуспішніші китайські продюсерські компанії, які займаються такими серіалами, за кілька днів можуть заробити десятки мільйонів доларів. У 2023-му увесь ринок короткоформатних драм у Китаї оцінили у $5 млрд. Міграційна діяльність українців є частиною глобальних тенденцій і віддзеркалює свідому стратегічну міграцію біженців. Після початку повномасштабної війни українці спочатку обирали прикордонні країни для пошуку притулку, але тепер їхній вибір визначається аналізом можливостей розвитку, заробітку, соціальних виплат та підтримки. У контексті України, експерт прогнозує можливу інфляцію на рівні 11-12% у 2024 році, що перевищує офіційний прогноз у 9,8%, викликану ускладненням логістики та підвищенням цін на енергоресурси. Аналатик Максим Орищак вказує на можливість морської блокади Тайваню Китаєм в результаті геополітичних конфліктів.
Через вісім років 600 міст світу будуть вміщувати 25% населення планети (2 млрд людей) і продукувати 60% світового ВВП. Перші 23 мегаполіси з населенням понад 10 млн осіб генеруватимуть близько 10% обсягу світової економіки. Та з приходом TikTok навіть тексти на 10 хвилин втратили свою привабливість. Тому індустрія веброманів вирішила адаптуватися під нові тренди. Керівництво цих компаній зрозуміло, що їхні вебромани можна перетворити на серіали з суперкороткими серіями, які можна дивитися дорогою до роботи чи на обідній перерві.
Оборона і не тільки: 8 економічних трендів на 2024 рік у світі та в Україні
Очікує дещо менше зростання економіки Китаю (на 4,3 %) через пандемію і пов’язані з нею перебої у ланцюгах постачання, слабший зовнішній попит та негаразди у секторі нерухомості. Обіцяє бути дещо оптимістичнішим в економічному сенсі зі зростанням ВВП Китаю на рівні 5 %. Зовнішній інвестор приходить до внутрішнього й питає, як він веде бізнес в Україні.
ВВП РФ скоротиться на 3,3 % (зокрема й через відмову Європи від російських енергоносіїв), хоча в 2024 р. – можливе зростання до 1,6 % (за умови помірного зростання споживання та незначного відновлення експорту в разі переорієнтації РФ своїх торгових відносин). Після того як Україна стала популярною, бізнес має скористатися шансом і посісти вагоме місце на глобальних ринках. Українським компаніям навіть зараз, у часи війни, варто робити нові продукти, розвиватися, шукати інші напрями, щоб на момент нашої перемоги вони були конкурентоздатними у світі. Загалом форум відвідали орієнтовно 900 учасників та понад 70 спікерів. На 17 панельних дискусіях вони обговорювали питання свободи та ціни, яку український бізнес, економіка та суспільство платять під час повномасштабної війни — за майбутнє держави з вільною розвинутою економікою та дієвими стратегіями розвитку. Українська економіка встояла перед вторгненням — але якою ціною?
ВВП
А от китайські стримінгові платформи і застосунки веброманів просять плату за кожну серію чи розділ. Як правило, перші 10 епізодів безплатні — щоб зловити споживача на гачок. Потім вже треба розщедрюватися на кожну серію або розділ улюбленого контенту. В США набирає популярності новий формат відеоконтенту під назвою короткоформатні драми, який створили в Китаї спеціально для покоління TikTok. Журнал MIT Technology Review розглянув застосунки, які пропонують ці двохвилинні серіали, секрет їхнього успіху та їхню стратегію підкорення спершу Північної Америки, а потім і світу.
Як воєнні обставини змушували бізнес робити неможливе?
У статті, що складається з двох частин, розглядаються питання довгострокових структурних зрушень в економіці України на тлі структурних трансформацій світової економіки за останню чверть століття. Виявляються основні структурні диспропорції, викривлення та їхні причини, які пов’язані не лише з інституційними недосконалостями, а й браком стратегічних підходів до економічного розвитку та інноваційною пасивністю. В узагальненій формі представлені основні https://trademaster.ua/company/trademastergroup/page/novosti_kompanii/1426 виклики, що з’являються для національної економіки у контексті четвертої промислової революції, яка розгортається у світі. У цьому контексті виявлені серйозні перекоси в політиці розвитку науки, освіти та інновацій в Україні. Сформульовані головні принципи, на яких має будуватись стратегія розвитку країни в умовах кардинальних глобальних економічних і технологічних трансформацій. Примітно, що Світовий банк погіршив підготовлений у червні 2022 р.
Емоційна та фізична безпека є наріжним каменем освіти та здорового розвитку. Технологічні досягнення дали людству змогу вийти в космос і інновації забезпечать зростання цієї сфери, якій загрожує засмічення навколоземного простору відходами нинішньої космічної діяльності. Економічне зростання допомагає людству підвищувати рівень життя, проте соціально-економічна нерівність збільшується, а нераціональне використання ресурсів створює додатковий тиск на довкілля. Матеріали з позначками «Новини компаній», «Блоги» та PR публікуються на правах реклами.
– можливе зростання до 1,6 % (за умови помірного зростання споживання та незначного відновлення експорту в міру переорієнтації РФ своїх торгових відносин). Такі прогнози вказують на необхідність подальшого скоординованого посилення міжнародної ізоляції РФ, спрямованої на знищення її економічних основ ведення війни в Україні. Дієві механізми фінансування в Україні — критична потреба для всіх сторін. До стабільного набору проблем з інвесткліматом додалася висока інфляція, неможливість вивести дивіденди з України через валютні обмеження Національного банку, висока облікова ставка та підвищена премія за ризик. Воєнні дії підвищили останню для страхування суден, які експортують зернові та олійні.
Саме там залишається додана вартість, там створюють робочі місця та там сплачуються податки для наповнення бюджету цих країн. Приблизно такі відповіді я чув і у 2015 році після усвідомлення, що частину території окуповано та повернеться вона не скоро. Чув подібні тези і раніше, в 2009 році в розпал шоку від фінансової кризи, що прокотилася світом.